Historie 

Příběh značky se začal v roce 1972, kdy biolog a naturopat Jean-Paul Llopart a kosmetička Rosanne Verlé vytvořili Phytal, profesionální značku přírodní kosmetiky. Revoluční ve svém přístupu ke kráse, kterou hlásal jako nedílnou od zdraví, pan Llopart založil základy Naturo-Esthétique® a stal se průkopníkem přírodní kosmetiky. Naturo-Esthétique® představuje inovativní filozofii péče o pleť v propojení s přírodou a zdravím, pro potěšení pleti a jedinečný přístup ke kráse. Od začátku se všechny výrobky a ošetření zakládají na těchto principech a filozofii.

Naturo-Esthétique® znamená:

 Přírodní složení všech produktů,
 Naturopatická vize - holistický přístup kombinující zdraví a krásu,
 Kombinace vnější a vnitřní péče prostřednictvím kosmetiky a doplňků stravy,
 Filozofie přátelská k životnímu prostředí.

Cílem společnosti PHYT'S je nadále poskytovat ošetření a produkty šité na míru pro uspokojení individuálních potřeb každého klienta a vytvořit dokonalou rovnováhu mezi krásou, smyslností, efektivností a přirozeností. 

Od vzniku značky byly všechny produkty čistě přírodního původu a byly určeny pro kosmetičky. Produkty jako dobře známý anti-age krém Absolue, ultra jemná exfoliační gomáž Contact +, která odstraňuje povrchové odumřelé buňky a napomáhá odstranění toxinů z pleti, se staly kultovními produkty značky. Vyrábějí se již přes 50 let v nezměněné podobě. Na podnět od kosmetiček se postupně sortiment rozšířil i o produkty pro domácí péči, aby se prodloužily účinky profesionálního ošetření.

Revoluce v kosmetice - patent na skleněné ampule

V roce 1974 si dal pan Llopart registrovat patent na skleněné ampulkové obaly, do kterých umístil krémy, emulze a masky. Tento originální a inovativní koncept mu umožnil zaručit dokonalou hygienu díky udržení produktu v ampuli bez vzduchu. Rovněž mu to umožnilo poskytnout přesné dávkování množství produktu potřebného na jedno individuální ošetření. Poskytování produktů profesionálního ošetření v ampulkách upevnilo slávu značky a zůstává charakteristickým znakem kosmetiky PHYT'S.

Laboratoře PHYT'S

V roce 2004 se značka integrovala do skupiny Laboratoires Jérodia a nabrala nový rozměr po tom jak se změnil název na PHYT'S a usadila se v Cahors, na břehu řeky Lot v jižní Francii. Thierry Logre, biolog zanícený pro bylinnou a alternativní medicínu, převzal otěže značky s touhou zvěčnit ducha a odlišnost PHYT'S. Díky tomu se zrychlila inovace produktů, mezinárodní rozvoj a současně se zdůrazňoval původ, hodnota a filozofie značky.

Privilegované partnerství s profesionály

Už 47 let PHYT'S na své cestě doprovází kosmetičky, doporučuje ošetření a cílené protokoly, které jsou kombinací technologie a účinnosti. Důkladně vyškolená Naturo-kosmetička vám doporučí to nejlepší, co příroda nabízí ošetřeními v dokonalé harmonii s vaší pletí a vašimi přáními. Naturo-Esthétique® je více než jen regulovaný způsob, představuje filozofii péče ve spojení s přírodou a zdravím, pro potěšení vaší pleti.

Našim cílem je zůstat věrný svému původu, filozofii a hodnotám:

• potěšení
• účinnost
• respektování lidí a také životního prostředí
• privilegované partnerství s profesionály v oblasti krásy
• bezpečnost

Vedoucí značka

V současnosti jsou Laboratoře PHYT'S jedním z předních lídrů ve Francii na profesionálním trhu, čemuž vděčí mezi jiným i svým jedinečným patentovaným skleněným ampulkám a mimořádně vysoké čistotě a účinnosti produktů. Vyrábíme přes 350 BIO produktů se 100% přírodním složením s certifikací Cosmébio na ošetření pleti a celého těla. Respektujeme zásady CHARTE COSMEBIO, jedné z největších a nejpřísnějších certifikačních organizací na světě. V současnosti je kosmetika PHYT'S ve více než 45 zemích světa a jen v samotné Francii ve více než 3 000 kosmetických salonech a wellness hotelech.